X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
کیف چرم
charmsara چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷

چرمی می‌باشد که از پوست حیواناتی مثل گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می آید که فراوان ظریف و نازک هست و به همین علت هم در تولید محصولاتی نظیر لباس، کاپشن و دستکش به کارگیری شده و از دسته کیفیت پایین تر آن به عنوان آستری کفش و جامه استعمال می گردد . 

نصفه سنگین 
به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید و به علت کیمیا و گران بها بودن عمده در تولید محصولاتی که جنبه دکوری دارند و یا گران قیمت محسوب می شوند مورد استفاده قرار می گیرد . 

چرم 
سنگین 
به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی مانند گاو ،گاومیش ،گوساله و شتر و …به دست می آید . چرم سنگین وزن بهترین دسته جهت استعمال های معمول می باشد و دارنده بیشترین مقاومت و زیباترین فیس در دربین دیگر گونه های است . این دسته چرم به علت استحکام و مقاومت بالا به مصرف در زیره و راه و روش کفش ،ساخت کیف های دستی و جیبی مرغوب و یا تسمه های اتومبیل آلات صنعتی و …می برسد . 

علاوه 
بر گونه بندی های بالا، چرم طبیعی را بر شالوده دسته دبّاغی هم می توانایی به نوع های تحت تقسیم کرد: 
چرم 
گیاهی 
در 
مدت قدیم از چرم گیاهی برای ایجاد زره استعمال می شد 
در دبّاغی این جور چرم تا حد قابلیت و امکان از مواد و رنگهای شیمیایی استفاده نمی شود و به جای آن از رنگهای گیاهی و مواد و روغنهای حیوانی استعمال می گردد . این گونه به علت دارا بودن بیشترین سازش با محفظه زیست و عدم ایجاد عوارض در اثر تماس با پوست انسان، از شایسته ترین انواع دبّاغی به شمار می رود . این دسته چرم، انعطاف‌پذیر بوده و رنگ آن قهوه‌ای‌ست که مقدار رنگش به ادغام شیمیایی و رنگ پوست بازمی‌گردد . چرم گیاهی در آب استوار نیست؛ بی‌رنگ می‌گردد و در‌صورتی‌که پس از تر شدن، خشکش کنید، چروک گشته و از انعطاف‌پذیری و نرمی‌اش کاسته خواهد شد . در آب گرم، شدت چروک شدنش بیش‌تر است و تقریباً شبیه ژلاتین می شود . علاوه بر این‌که محکم گردیده و احتمالاً آسیب پذیر نیز می‌شود . چرم جوشانده نمونه‌ای هست از چرمی که با قرار تصاحب کردن در آب داغ، شناور شده و محکم میگردد . این اتفاق در موم جوشانده و مواد مشابه نیز رخ میدهد . در تاریخ گاهی پس از فعالیت سفت کردنش، از آن در زره ها و هم‌چنین در اتصال کتاب‌ها نیز استعمال می‌شده میباشد . این گونه چرم، فقط نوع چرم می‌باشد که در حکاکی و قالب‌گیری چرم می‌تواند مناسب باشد . 

چرم 
مراکشی 
در دیرباز از چرم مراکشی برای صحافی کتاب به کار گیری می شد . 

این جور چرم با محکم‌ترین اشکال چرم‌ها برابری می کند . در عین حالا ، فراوان قابل انعطاف و قابل انعطاف می باشد . در زمانهای گذشته چرم مراکشی را با دوختن پوست‌ها ، دباغی می‌کردند . در آن راه ، پوست را به شکل مشک ، کشکول یا در می آورند . سیس آن را با پاره ای سماق پر می‌کردند و در ظرف‌های پرشده از به عبارتی محلول شناور می‌ساختند . سپس به وسیله تیغه‌های چوبی در درحال حاضر چرخیدن ، به روی پوست ضربه‌هایی وارد میشد و به ایجاد چرم امداد میکرد .از این نوع چرم بیشتر برای صحافی کتابها به کار گیری میشد . امروزه این چرم‌ها برای تهیه کالاهای چرمی دقیق مثل کیف‌های زنانه ، کیف‌های دستی و جیبی مردانه به کارگیری می گردد . 

چرم 
اسپانیایی 
چرم 
اسب 
این مدل چرم ، در واقع نوعی چرم مراکشی می باشد . امروزه این گونه چرمها را از پوست اسب با کیفیت مرغوب به راه پوست پیرایی گیاهی تولید می کنند . این مدل چرم‌ها را از روی داخلی پرداخت می نمایند . چرم ساخت شده بسیار سفت و همچنین ضد آب است . از این چرم ، در تولید کفش‌های مردانه مرغوب استفاده می شود . 

چرم 
روسی 
از چرم روسی برای ساخت چمدان به کار گیری می شود . 

همانگونه که از اسم این دسته چرم بر می‌آید، اول توشه در روسیه تهیه شده است . کار پوست پیرایی با به کارگیری از پوست درختهای بید و غان انجام می شد . این نوع چرم با بوی خوشایندی که داشت، شناخته می‌شد که به بوی خوش روغن درخت غان مربوط می‌باشد . امروزه ایجاد اینگونه چرم ، دیگر منحصر به فرد کشور روسیه نیست و در بخش اعظمی از کشورها با استعمال از مواد پوست پیرایی گیاهی ، ایجاد می شود . 
از این دسته چرم برای صحافی کتاب ، تولید کیف بغلی ، چمدان و جامه به کار گیری می‌شود 
چرم‌های 
دانه‌دار یک رویه 
در این نوع از چرم‌ها از لایه خارجی پوست به کار گیری می‌شود، که پوست سمباده خورده و پردازش میگردد تا علایم و نشانه‌های طبیعی پوست از آن حذف شود، و همین امر منجر تولید بافت صاف و تداوم بالای کیف می‌شود، هر چندین پردازش و کاری که روی این مدل چرم انجام می‌شود، از قدمت حقیقی وواقعی آن می‌کاهد . 

چرم‌های 
دانه‌دار کامل 
از لایه خارجی پوست به کار گیری میگردد البته پردازش نمی‌گردد، نشانه‌های طبیعی در این چرم مشهود است، محکم‌ترین و بادوام ترین گونه چرم می باشند . 

چرم 
کرومی 
چرمی می باشد که مواد مهم در دبّاغی آن بر شالوده کروم می باشد و بر سطح برخی چرم های کرومی که منش نا مرغوبی دارا‌هستند طرحی را بصورت تصنعی چاپ می‌کنند که به آن کرومی چاپی میگویند . 

چرم 
جیر 
از 
پوست بز و گوساله تنظیم می شود که طی فرآیند خاصی و به وسیله وسایل خاصی صورت آن را پرداخت مینمایند و تراز گوشتی را به صورت مخملی در می آورند که اکثر به تیتر آستر در باطن دیگر تولیدات استعمال می گردد 
چرم 
اشبالت 
چرمی می باشد شبیه جیر که از صفحه برگه کردن چرم های ضخیم گاوی به دست می آید که نسبت به جیر مرحله پایینتر محسوب و طبقه بندی می گردد . 

چرم 
نوبوک 
چرمی هست که مثل جیر و اشبالت دارنده چهره مخملی می باشد اما با نازکی بسیار پرداخت گردیده و دارای سطحی لطیف هست . 

چرم 
ورنی 
چرمی میباشد که از پوست گوساله تهیه و تنظیم می شود و راه آن با لاک خاصی لعاب و پوشش داده می شود تا ظاهری براق پیدا کند . 

بطور کلی ، بیشتر چرم مورد نیاز بشر، از پوست حیوانهایی مثل گاو ، گوسفند ، بز و خوک بدست میاید . این حیوان‌ها را بخش اعظم به خاطر گوشت آن‌ها رویش میدهند . در واقع پوست آن ها ، یک فراورده فرعی به اکانت می آید . ولی حیواناتی هم می‌باشند که فقط به خاطر استعمال از پوستشان شکار می شوند . از پوست شتر مرغ هم چرم فراوان سخت و مرغوب بدست میاید که از آن در تهیه و تنظیم کیف و کفش و چمدان استفاده می‌شود . بطور کلی می‌توان اعلام کرد که بجز حشرات ، کمتر بنده چرنده یا خزنده‌ای وجود دارااست که نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبدیل کرد‌ . 

چرم 
مارمولک 
این گونه پوست ، مضاعف نازک و در عین حالا محکم هست . وقتی که پوست پیرایی می‌شود، ترک نمی‌خورد و آبرفتگی و کشیدگی پیدا نمیکند و استمرار و استحکام متعددی دارد . پوست مارمولکها ، گرانتر از پوست مارها میباشد . از یک مارمولک می‌‌توان حدود ۳۰ سانتیمتر مربع پوست بدست آورد . 

پوست 
کروکودیل ها و سوسمارها 
این حیوان ها ،‌ پوست زیبایی دارا هستند و از روی نقش‌های بلندمرتبه به راحتی می توانند تشخیص داده شوند . این پوست ها ، به اندازه‌ای آوازه دارا‌هستند که برای ایجاد تقلبی آنان با پرس‌های فولادی ، نقش‌های سوسمار را بر روی پوست گاو ، نقش و اثبات می‌کنند . پوست سوسمار ، اکثر از پوست کروکودیل قضیه به کار گیری قرار می‌گیرد و برای ایجاد چمدانهای جايگاه یک ، کیفهای زنانه و کفشهای مرغوب جايگاه یک استفاده می‌گردد . 

پوست 
پرندگان 
پوست پرندگانی که برای استفاده از مالامال و بالشان پرورش می‌یابند، صرفا در صورتی به چرم تبدیل می گردند که پرنده ، مرده یا کشته شود . 

پوست 
ماهی 
در فی مابین ماهی‌ها ، کوسه دارای مناسبترین پوست برای ایجاد چرم میباشد . چرم موسوم به شاگرین از پوست این حیوان ساخته می شود . 

چرم 
گاوی 
چرمی با تداوم و مقاوم می باشد که با وجود ایجاد الیاف پیشرفته، همچنان در بسیاری موارد همچون دستکش ایمنی در کاربردهای شیمیایی و پوشش حرفه‌ای موتور سواری از شایسته ترین انتخاب‌ها میباشد .این نوع چرم دارنده الیاف متراکم می‌باشد به همین عامل مقاومت بالایی دارد، مرحله آن صاف و در اصطلاح فارغ از گرین می باشد، بر اساس مسئله مصرف به رخ قابل انعطاف و کم آب در ضخامت های متفاوت ارائه می شود کاربرد همگانی آن در تهیه و تنظیم کفش و گونه های کیف گاها در تنظیم لباس و دستکش هم از آن به کارگیری می گردد . 

چرم 
گوسفندی 
چرمی زیبا، با قیمت مناسب می‌باشد و تداوم خیر داراست . تراکم الیاف آن به نسبت سایر چرمها قلیل هست سطح آن نظیر چرم گاوی صاف است، لطافت و سبکی آن سبب شده که بصورت عمده در خرقه و دستکش زمینه به کار گیری قرار گیرد . انواع کیفی آن نیز جهت تنظیم کیف های زنانه ایجاد می شود . 

چرم 
بزی 
تراکم الیاف آن به نسبت چرم گاوی کمتر ولی از چرم گوسفندی بخش اعظم است و مقاومت بالایی دارااست . محل خروج گیسو به وضوح بر روی چرم مشاهده می شود و به راحتی از بقیه چرم ها قابل تشخیص می باشد . با اعتنا به کاربرد آن به دو صورت قابل انعطاف و خشک ارائه می شود . موردها مصرف آن در گونه های کیف و کفش زنانه می باشد . 

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :