X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
کیف چرم
charmsara چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
از پالایش چربی گاو بدست می آید . برای این فعالیت چربی حیوان را در آب می‌جوشانند تا ذوب شود و بعد آنان را از آب جدا میکنند . این چربی دارنده نقطه ذوب 35 تا 38 رتبه سیلسیوس , رنگ زرد , دشوار و دارنده خواص پرکنندگی خیر است . به چرم عالی روغن میدهد , فارغ از آن که آن را بسیار قابل انعطاف و کشدار نماید . در صورتی‌که در موقع استفاده , گرم نباشد , نفوذ آن در پوست طاقت فرسا است . مصرف اساسی آن در خوراندن چربی‌های ادغام ( مانند ترکیب پیه و روغن ماهی ) به چرم است . 
وجود روغن ماهی به نفوذ بیشتر و عمیق‌تر پیه در چرم یاری می نماید . چنانچه این ماده فاسد شود , در مرحله چرم توده میگردد و لکه تولید میکند . 
پیه گوسفندی 

مشابه پیه گاوی است , البته سخت‌تر و سفیدتر است . نقطه ذوب آن نیز 35 تا 38 رتبه سیلسیوس است . 
اسید استئاریک 

این ماده در پیه گاو وجود دارد . جامدی مشقت بار , سپید رنگ و یک جور اسید چرب است و استدلال اساسی شوره زدن چرم است . 
روغن سُم ( neats foot oil ) 

از جوشاندن سم حیوانهای متعدد ( بیشتر سُم گاو , گوسفند و اسب ) در آب بدست می آید . بعداز جمع‌آوری روغن از تراز آب , به طور مایعی غلیظ و زردرنگ کم‌رنگ بدست می آید که در جوار هوا اکسید و کبود نمی شود . مصرف اساسی این روغن مرغوب , در ساختن چرم‌های رُخ‌داری است که با نمکهای کروم ( III ) دباغی شده باشند . این روغن دارنده توان نفوذ دوچندان خیر و خوبی است و در عین درحال حاضر که چرم را انعطاف‌پذیر می کند , از قابل انعطاف شدن بیش تر از حد آن هم جلوگیری می نماید . در غیر این صورت , رُخ چرم , دو پوسته و رنگ زرد می گردد و خط و چروک برمی‌دارد . روغن سم از دسته روغن‌های سیر شده‌است و می‌توان آن را سولفات‌دار کرد تا در آب حل شود . 
روغن ماهی 

روغن جگر ماهی که از جوشاندن جگر جدید ماهی در آب و روی هم گذاشتن روغن‌های جدا شده بدست میاید , مایع رنگ زرد مایل به قهوه‌ای با بوی تند ماهی است که نیم سیر شده‌است و به آسانی سولفات‌دار میگردد . دارنده اقتدار نفوذ خیر است , به آسانی اکسید و رنگ آن کبود می گردد . بعداز سولفات‌دار کردن , این عیب‌ها کمتر میشود . از ترکیب روغن ماهی سولفات‌دار شده و روغن‌های معدنی برای روغن‌دهی چرم‌های زیره که با مواد گیاهی تهیه و تنظیم شده باشند و چرمهای آستری و منش استفاده میگردد . 
روغن نهنگ 

از چربی نهنگ بدست می آید . دسته مرغوب آن را هیدروژن‌دار کرده , از آن مارگارین تهیه و تنظیم مینمایند . روغن رمز نهنگ بیشتر خاصیت یک واکس را دارااست و رنگ آن , زردرنگ مایل به قهوه‌ای است و بوی بد روغن ماهی را ندارد . این روغن را می‌توان سولفات‌دار کرد . نفوذپذیری آن دوچندان دوچندان است و مصرف آن در ساختن چرم‌های قابل انعطاف دستکش و خرقه است .
ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :